cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
top image

Beebide ja väikelaste muusikatund


Alates 2018.aasta jaanuarist on muusikatunnid endale uue koha leidnud, Hiirekeses on võimalik osaleda loovus-liikumistundides.

Neljapäeviti:
10.00-10.45 emad ja beebid vanuses 18 kuud ja edasi.
11.00-11.45 emad ja beebid vanuses kuni 18 kuud.Ema hääl ja muusika on ülivõimsad vahendid, mis pakuvad vanemale imelist võimalust oma lapsega lähedane olla ning temaga suhelda ajal, mil lapsel sõnu veel ei ole. On leitud, et suhtlemine läbi laulu võib sellel perioodil omada isegi suuremat efekti kui suhtlemine sõnadega, kuna just laulmine soodustab jätkuvat interaktsiooni ning võimaldab emal ja lapsel teineteist intuitiivselt paremini mõista ja üksteisele häälestuda. Beebide ja väikelaste jaoks tähendab muusika helide, puudutuste, tunnete ja maitsete avastamist! Iga uus avastus ja kogemus tähendab aga suurt hüpet edasi tema arengus.

Tunnis avastame uusi võimalusi, kuidas teha muusikat oma lapsega. Muusikalis-mängulised tegevused hõlmavad ema ja beebi vahelist näost-näkku laulmist, käsi-käel rütmipillidega mängimist, laulu saatel ühiselt liikumist, silitusi ja kaisutusi. Aktiivne koostegutsemine turvalises ja vabas õhkkonnas pakub vanemale võimalust läbi muusikaliste tegevuste jagada oma lapsega naudingut pakkuvaid hetki. Lihtsalt struktureeritud laulud ja muusikalised tegevused suurendavad lapse teadlikkust endast ja ümbritsevast, kasvatavad temas usaldust ümbritseva maailma suhtes ning tugevdavad vanema-lapse vahelist kiindumussuhet. Tunnis läbi viidavad tegevused on suunatud erinevatele väikelapse arengus olulistele valdkondadele toetades lapse muusikalist, füüsilist, emotsionaalset, kommunikatiivset kui ka sotsiaalset kasvu. On oluline teada, et ema musikaalsus või lauluoskus ei oma mingit tähtsust – oma lapse kõrvus oled sa parim laulja!

Juhendaja: Marion Untera
“Olen õppinud muusikat ning tegutsenud lauljana. Esimese lapse sünniga kasvas minus huvi psühholoogia valdkonna vastu. Muusikateraapia õpingud ühendasid endas minu jaoks 2 mind paeluvat poolt – muusika ja psühholoogia. Olen lõpetanud kõrvalerialana Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 3 aastase muusikateraapia kutseõppe ning läbinud mitmeid muusika- ja loovteraapia-alaseid koolitusi. Hetkel õpin Tallinna Ülikoolis muusikateraapiat magistriõppes.”

Tasumine:

Üksik tund: 9€
5 korra kaart: 40€ (kehtib 2 kuud).
Arveldamine toimub Muusikateraapia OÜ arveldusarve SEB a/a EE901010220249294227 kaudu arve alusel.

Registreerumine:

Osalejate arv on piiratud! Tunniga liitumiseks on vajalik eelnev registreerumine, selleks saada e-kiri aadressile marionuntera@hotmail.com ja märgi ära: lapse nimi, lapse sünnikuupäev, lapsevanema nimi, kontakttelefon ja e-mail. Lisainfo eeltoodud e-posti aadressil või tel. 56 49 39 98. Vaata ka Facebooki muusikateraapiaringi gruppi: https://www.facebook.com/groups/muusikateraapiaring/Muusikatunniga seotud küsimustega pöörduda otse Marion Untera poole.