cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
top image

Lapsevanemate koolitus “Imelised aastad”


September-detsember 2019
Kokku 16 korda 2-tunnine koolitus
(sh. umbes 15-minutiline söögipaus)

Kuueteistkümnel järjestikusel kolmapäeva õhtul algusega kl 18.
Esimene koolitus toimub 4.septembril.

Grupp on täis, huvilisi Keila linnast ootame registreeruma 2020 sügisel toimuvasse koolitussarja!

Programmi oodatakse osalema 3 – 8 aastaste laste vanemaid, kelle lastel esineb mõningaid käitumisprobleeme, nt. kohatine agressiivne käitumine, ilmingud käitumisest, mis võivad viidata hüperaktiivsusele, hajutatud tähelepanuvõime, valetamine, sõnakuulmatus jne. Grupis osaleb kuni 14 lapsevanemat, ühest perest eelistatavalt nii ema kui isa, aga osaleda võivad ka lapse vanavanemad või teised temaga igapäevaselt tegelevad täiskasvanud. Et koolitusel saaks osaleda kogu pere, korraldatakse koolitusega samades ruumides lastehoid ning kõikidele osalejatele sh. lastele,  pakutakse kerget õhtusööki.

Koolitusprogrammi  „Imelised   aastad” eesmärgiks  on  aidata vanematel ennetada laste   käitumis-   ja   arenguprobleeme   ning omandada vajalikke vanemlikke oskusi.  Tegemist  on   tõenduspõhise  vanemlusprogrammiga,    mis    tähendab,  et  koolituste  mõju  on  teadusuuringutega tõestatud.  Senised uuringud  näitavad,  et  programmis õpitu   rakendamise  järel suurenevad laste sotsiaalsed oskused,  paranevad    enesekontroll,    probleemide   lahendamise   ning   eakaaslastega  suhtlemise  ja  enesekehtestamise   oskus.  Vähenevad konfliktiolukorrad ja suureneb empaatiavõime.  Programm töötati välja Ameerika Ühendriikide vanemluskliinikus, kuid seda on rakendatud ka Norras, Taanis, Rootsis, Venemaal ja teistes riikides, ühtekokku 30 riigis. Uuringud on näidanud, et programmi läbimine avaldab positiivset mõju ka vanematele. Lapsevanematel paranevad märgatavalt vanemlikud oskused ja väheneb stress. Muutused vanemate käitumises mõjutavad omakorda laste käitumist positiivses suunas. Esimesed grupid Eestis alustasid 2014. aasta lõpus  Tallinnas, Tapal ja Narvas. Tänaseks on programmi läbinud ligikaudu 300 lapsevanemat  üle Eesti ning programmi positiivne mõju on uuringute tulemusena  leidnud kinnitust ka siinmail.

Koolitusprogrammi viivad läbi vastava väljaõppe saanud grupijuhid Elmet Puhm ja Merit Lilleleht.

Koolitus on tasuta tänu Tervise Arengu Instituudi ja Keila linna toetusele. Osalema ootame Keila linna elanikke.
Lääne-Harju valla lapsevanematele mõeldud sarnane programm viiakse läbi 2020.aasta kevadel. 

Hea lapsevanem! Kui Sa tunned, et ülalpool kirjeldatu pakkus Sulle huvi ning Sa oled valmis  panustama enda ja oma lapse kooskasvamisse, siis võta koolitusele registreerumiseks või lisainfo saamiseks ühendust:

Elmet Puhm, elmetp@gmail.com, tel. 55690239.
Merit Lilleleht, merit.lilleleht@gmail.com, tel. 5222807

Registreerumisel andke kindlasti teada, mitu last ja mis vanuses koolituse ajal lapsehoidu vajavad. Hoidu võtame lapsi alates 3.eluaastast.

Vaata lisainfot ka http://tarkvanem.ee/koolitused/