cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
top image

Linnalaagrid


I laager: 11.-15. juuni, teadus- ja kokanduslaager 7-10 aastastele
II laager: 23.-27.juuli, teadus- ja kokanduslaager 7-10 aastastele 
III laager: 6.-10.august, “Minust saab sügisest koolilaps” I vahetus
IV laager: 13.-17.august, “Minust saab sügisest koolilaps II vahetus

JÄRGMISED LAAGRID TOIMUVAD 2019.a. SUVEL

 

Laagripäevad näevad välja sellised:
Kl 10 kogunetakse Hiirekese Perekeskuse juures ja kuni kl 13-ni tehakse õues erinevaid tegevusi. Kui on vihmane või külm, tehakse osa tegevusi siseruumides. Kindlasti selga ilmastikule vastav riietus! Teadustegevuste juurde kuulub suupiste. Kl 13 kogunetakse taas Hiirekese Perekeskusesse ja valmistatakse üheskoos lõunasöök. Pärast söömist ja laua koristamist on vaba mängimise aeg kuni kl 16-ni.

Laagri teaduspoole eesmärk on õppida tundma ennast ümbritsevat (elus ja eluta loodust) läbi praktiliste katsete. Igal laagripäeval on oma teema, millega seoses uurime, mida keegi juba teab ja täiendame teadmisi uute katsetega. Eelteadmised ei ole üldse vajalikud – laager on jõukohane kõigile. Katseteks ja uurimiseks tarvilikud asjad saab juhendajalt. Õpilastel panna selga mugavad riided, mis võivad määrduda (sest ikka juhtub õnnetusi, plekid tulevad hiljem pesus muidugi ära). Töö toimub individuaalselt või paaris või väikese rühmana. Õpime meeskonnana töötama (rollide jagamine, vastutus). Laager lõppeb väikese projekttööga, seega proovile saab panna ka oma esinemisoskused.

Selle aasta teemad on: elusloodus, ilm, kompass, magnet, energia ja elekter.

Laagri kokandusosa eesmärgiks on anda lastele teadmisi ja oskusi iseseisvaks söögivalmistamiseks. Töid tehakse väikeste meeskondadena ning seeläbi arendatakse koostööoskusi. Oluliseks laagripäeva osaks on enda töövahendite ja sööginõude pesemine.

Laagrit juhendavad Eliko Kõiv, Ellin Sarapson (teadus) ja Anneli Pärlin (kokandus). Laagris on 15 osalejat ja kaks malevlast juhendaja abidena. Laagris tehakse fotosid ja jagatakse Hiirekese Perekeskuse Facebookis.

Maksumus ja tasumine:
5-päevase laagri maksumus on 85  eurot ehk 17 eurot päeva kohta ning sisaldab eeltoodud tegevusi, vahepala, vahendeid ja sööki. Sama pere teise lapse on maksumus 60 eurot.
Ettemaks 25 eurot tuleb tasuda esimese laagri puhul hiljemalt 1. juuniks ja teise laagri puhul hiljemalt 10.juuliks MTÜ Hiirekese Mängutuba arveldusarvele EE827700771001319731, selgitusse märkida: “linnalaager, lapse nimi”. Ülejäänud summa palume tasuda hiljemalt laagri esimesel päeval. Laagris mitte osalemise korral ettemaksu ei tagastata, küll aga võib osaleja ise otsida endale asendaja.

Registreerumiseks:
Saada e-kiri aadressile anneli@hiirekese.ee ja märgi ära:
– Lapse nimi ja vanus
– Vanema kontaktid
– Võimalikud allergiad/toidutalumatus
– Muu oluline info, mida juhendajad peaksid teadma
– Kui Sa ei ole nõus oma lapse piltide sotsiaalmeediasse postitamisega

Lisainfo: 5270908, Anneli Pärlin

„MINUST SAAB SÜGISEST KOOLILAPS”

Millised on meie laagripäevad?
Laagripäev algab kell 10.00 Hiirekese Perekeskuse juures. Hommik algab tervisliku ampsuga, mille koos lastega ette valmistame. Kella 12.00-ni teeme toas erinevaid kooliks ettevalmistavaid tegevusi (eesti keel, matemaatika, loodus, sotsiaalsed oskused jne). Vihmase ilma korral toimuvad osa tegevusi siseruumides kuid meie eesmärk on olla võimalikult palju õues. Lapsele kindlasti selga või kaasa ilmastikule vastavad riided. Laagripäev lõppeb kell 15.00.

Laagri I ja II vahetuse teemad on erinevad ja laps võib julgelt osaleda mõlemas vahetuses.

I vahetus 6.-10.august
Esmaspäev: SAAME TUTTAVAKS!
Teisipäev: TERVISEPÄEV – külla tuleb meedik: tervislikud eluviisid
Kolmapäev: SEIKLUSPÄEV – tunne Keilat, oma kodukohta
Neljapäev: HEATEGEVUSPÄEV – ÜLLATUS!
Reede: ESINEN JULGELT KLASSI EES!

II vahetus 13. – 17.august
Esmaspäev: SAAME TUTTAVAKS!
Teisipäev: ESMAABIPÄEV – külla tuleb meedik, esmaabi andmine
Kolmapäev: MATKAPÄEV – matk loodusesse
Neljapäev: LIIKLUSPÄEV – liiklusväljak, linnaliiklus
Reede: ÕPPEMÄNGUPÄEV

Laagrit juhendavad õpetajad Keiu Laur ja Sille Aivola. Laager toimub 12-16 osalejaga. Laagris tehakse fotosid ja jagatakse Hiirekese Perekeskuse ja MTÜ VäikeTõru Facebooki lehtedel.

Maksumus ja tasumine:
Laager kestab 5 päeva ja maksab 85 eurot ehk 17 eurot päeva kohta. Sama pere teisele lapsele soodustushind 60 eurot. Kui laps osaleb mõlemas laagris, siis kehtib talle teises laagris soodushind 60 eurot. Laagri hind sisaldab eeltoodud tegevusi, õppevahendeid, hommikust ampsu ja lõunasööki kohvikus Kegel. Laagrisse koha broneerimiseks on vajalik tasuda ettemaks 25 eurot hiljemalt 1. augustiks MTÜ Väike Tõru arveldusarvele EE022200221067163688, selgitusse märkida: “linnalaager (I või II) ja lapse nimi”. Ülejäänud summa palume tasuda hiljemalt laagri esimeseks päevaks. Laagris mitte osalemise korral ettemaksu ei tagastata, küll aga võib otsida endale asendaja.

Registreerumiseks:
Saada e-kiri aadressile vaiketoru@gmail.com ja märgi ära:
– Lapse nimi ja vanus
– Vanema kontaktid
– Võimalikud allergiad/toidutalumatus
– Muu oluline info, mida õpetajad peaksid teadma
– Kui Sa ei ole nõus oma lapse piltide sotsiaalmeediasse postitamisega

Lisainfo: 56821585, Keiu Laur