cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
top image

Linnalaagrid


TEADUS- ja KOKANDUSLAAGER 1.-4.klassi lastele

Järgmised linnalaagrid toimuvad 2018.aasta suvel.

Laagripäevad näevad välja sellised:
Kl 10 kogunetakse Hiirekese Perekeskuse juures ja kuni kl 13-ni tehakse õues erinevaid tegevusi. Kui on vihmane või külm, tehakse osa tegevusi siseruumides. Kindlasti selga ilmastikule vastav riietus! Teadustegevuste juurde kuulub suupiste. Kl 13 kogunetakse taas Hiirekese Perekeskusesse ja valmistatakse üheskoos lõunasöök. Pärast söömist ja laua koristamist on vaba mängimise aeg kuni kl 16-ni.

Laagri teaduspoole eesmärk on õppida tundma ennast ümbritsevat (elus ja eluta loodust) läbi praktiliste katsete.
Igal laagripäeval on oma teema, millega seoses uurime, mida keegi juba teab ja täiendame teadmisi uute katsetega. Katseteks ja uurimiseks tarvilikud asjad saab juhendajalt. Õpilastel panna selga mugavad riided, mis võivad määrduda (sest ikka juhtub õnnetusi. Plekid tulevad hiljem pesus muidugi ära). Töö toimub individuaalselt või paaris või väikese rühmana. Õpime meeskonnana töötama (rollide jagamine, vastutus). Rühmatöid esitletakse teistele rühmadele, seega proovile saab panna ka oma esinemisoskused.
Laagri kokandusosa eesmärgiks on anda lastele teadmisi ja oskusi iseseisvaks söögivalmistamiseks. Töid tehakse väikeste meeskondadena ning seeläbi arendatakse koostööoskusi. Oluliseks laagripäeva osaks on enda töövahendite ja sööginõude pesemine.

Teemad:
Esmaspäev: MAA Keila keskpargis (vahepalaks porgand, kaalikas)
Teisipäev: ÕHK  Jaama pargis (vahepalaks riisi/tatra/maisigaletid)
Kolmapäev VESI  Keila jõe ääres (vahepalaks kurk, arbuus)
Neljapäev: ELUS LOODUS  Keskpargis (vahepalaks biojogurt)
Reede: MINA ISE – INIMENE  Keskpargis (vahepalaks saiake)
Lõunaks valmiv toit toetab hommikusi teadusteemasid.

Laagrit juhendavad Eliko Kõiv (teadus), Anneli Pärlin ja Liisi Viigisalu (kokandus). Laager toimub 12-15 osalejaga. Laagris tehakse fotosid ja jagatakse Hiirekese Perekeskuse Facebookis.

Maksumus ja tasumine:
5-päevase laagri maksumus on 85  eurot ehk 17 eurot päeva kohta ning sisaldab eeltoodud tegevusi, vahepala, vahendeid ja sööki. Sama pere teise lapse on maksumus 60 eurot.
Ettemaks 25 eurot tuleb tasuda esimese laagri puhul hiljemalt 1. juuniks ja teise laagri puhul hiljemalt 1.juuliks MTÜ Hiirekese Mängutuba arveldusarvele EE827700771001319731, selgitusse märkida: “linnalaager, lapse nimi”. Ülejäänud summa palume tasuda hiljemalt laagri esimesel päeval. Laagris mitte osalemise korral ettemaksu ei tagastata, küll aga võib osaleja ise otsida endale asendaja.

Registreerumiseks:
Saada e-kiri aadressile anneli@hiirekese.ee ja märgi ära:
– Lapse nimi ja vanus
– Vanema kontaktid
– Võimalikud allergiad/toidutalumatus
– Muu oluline info, mida vanemad peaksid teadma
– Kui Sa ei ole nõus oma lapse piltide sotsiaalmeediasse postitamisega

Lisainfo: 5270908, Anneli Pärlin