cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
cloud
top image

Loengud-vestlusringid lapse psüühika arengust


Hiirekese Perekeskuse mängutoas
Oktoobris-novembris neljapäeviti

Beebi psüühika areng ja mõjutajad
Neljapäeval, 12.oktoobril kl 16:00-17:30

Iga beebi ema teab, kui tore on arutada, kelle beebi millal pöörama hakkas, roomama õppis, hakkas asju haarama. Kui hea on jagada raskusi, kui beebi on väga nutlik, kui on magamisega raskusi, toitmine ei kulge nii, nagu ootaks. Nii palju on seda, mis on beebi arengus silmaga näha, veel rohkem on aga seda, mis areneb esimesel eluaastal beebi psüühikas.
Sellel kohtumisel räägimegi beebi psüühika varasest arengust – millised on suurimad ja olulisemad bioloogilised muutused ning kuidas need on seotud lapse lähisuhete ja arenguga. Räägime, miks kogevad beebid erinevaid sündmusi erinevalt ning mis jälje võivad suured muutused jätta. Mis võivad olla magamis- ja söömisraskuste põhjused ning miks on mõned lapsed nutlikumad kui teised. Arutame, mida teadlikult beebi varases arengus märgata ning toetada.

Väikelapse areng ja eakohased raskused
Neljapäeval, 2.novembril kl 16:00 – 17:30
Sellel kohtumisel arutame väikelapse olulisi arengulisi verstaposte – mis hetkel on lapse aju erinevateks muutusteks valmis ning kuidas neid vanemana toetada. Räägime ka sellest, kui lapse erinevaltel eluperioodidel on raskusi, siis kuidas need avalduda võivad, millisel viisil last toetada ning millal abi otsida.

Levinumad psüühikahäired väikelastel ja nende varajane märkamine
Neljapäeval, 23.novembril kl 16:00 – 17:30
Iga ema on mõnel hetkel oma lapse kohta küsinud: “On see normaalne?” Tavapäraselt taoline ahastus möödub, kuna seda, mis on “normaalne” on lapse käitumises ja olekus rohkem ning vanema mure haihtub. Kui aga vanema meelde jääb kusagile hirm, et äkki on midagi ikkagi valesti, siis see on see, millest me siin rääkima hakkame. Arutame erinevaid väikelaste käitumisi, mis võivad taolisi hirme ja küsimusi tekitada. Räägime, millal on tegemist lapse tavapärase arenguga ja emotsionaalse raskuse käitumusliku väljundiga ning kuidas siis last toetada. Räägime ka sellest, millised on varased ohumärgid ning millal ja kust abi otsida.

Koolilapse (6-9a) eakohane areng ja levinuimad mured
Neljapäeval, 23.novembril kl 17:45-19:00
Selles vanuses on lapse psüühilises arengus mitmeid olulisi muutusi, mis tulenevad lapse füsioloogilisest arengust, muutunud sotsiaalsusest ja mitmetest kognitiivsetest väljakutsetest. Kohtumisel arutleme sellele vanusele omaste raskuste ja murede üle – mida märgata, kuidas toetada ning millal abi otsida.
Kui on teemasid, mis eriti huvitavad või muret teevad, võib registreerimisel nendest teada anda.

Osaleda võib nii üksikul kohtumisel kui kõikides. Ühe arutelude osalustasu on 10eur, kolme korra osalustasu 25eur, tasumine kohapeal. Grupi suurus on piiratud, et kõik saaksid soovi korral esitada küsimusi või arutada endale olulisel teemal. Vajalik on eelregistreerimine aadressil lapsemeel@gmail.com

Koolitaja on Marileen Olenko.Marileen kirjutab enda kohta: “Olen kliiniline lapsepsühholoog-psühhoterapeut. Pea 10 aastat olen töötanud Tallinna Lastehaiglas, nüüdses Laste Vaimse Tervise keskuses, lastepsühhiaatria osakonnas. Minu igapäevane töö on olnud ühelt poolt diagnostikameeskonnas osalemine ehk lastele erinevate uuringute tegemine, nende vajaduste ja eripärade väljaselgitamine, mõtestamine ning neile vajaliku abi leidmine. Teine pool minu tööst on seotud teraapiaga. Olen õppinud psühhoanalüütilist laste- ja noorteteraapiat ning kasutanud seda oma töös emade ja beebidega, individuaalses teraapias väikelastega ja peredega. Olen kahe toreda poja ema, kellest üks alustas just kooliteed ning teisega naudin kodusolemist ja kasvamist.”